Büyükkarıştıran Petek-Tesisat Temizleme

İlan Açıklaması

Konumu

Sadece kombi bakımı yaparak verimli ısınamazsınız, iki yılda bir petek tesisat temizliği, yerden ısıtma sistemleri temizliği yapılması önerilir.
Tesisatta dolaşan su zamanla çamurlaşır, kireçlenme yapar, tortu yapar ve bakteriler oluşur. Bunun sonucunda peteklerinizin alt tarafları soğuk kalır, en önemlisi tesisatta oluşan çamur ve kireç vb. durumlar su ile birlikte kombinizin filtrelerine, eşanjörüne, pompanıza, üç yollu gruba ve suyun dolaştığı her yere ulaşır. Bunun sonucunda ekstra masraf çıkarır ve istediğiniz ısıyı yakalamak için kombi derecenizi yüksek tutarak fazla gaz yakılır, fazla elektrik kullanıp, kombinizi fazla çalıştırıp yorarsınız ve buda sizin cebinize yansır, sonuç olarak tesisat temizliğinin önemi fazladır.

İyi bir tesisat temizliği üç saat sürer, bu iş hava basınçlı darbeli makina ile yapılır, iş bitiminde 1 lt tesisata koruyucu sıvı ilave edilir, yaşam alanı kirlenmez.
Petek dışı ve araları zamanla toz, örümcek ağı gibi vb. bakteriler oluşur, bunlarda basınçlı buharlı makina ile temizlenir. Petek kapakları sökülür, altlarına çorap geçirilip bu işlem yapılır, normal bir daire için 100/150 tl arasında fiyatı vardır.

 

Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Çorlu, Muratlı ve çevresindeki köylere hizmet verilir.